De manier waarop de distributienettarieven worden aangerekend bij eigenaars van zonnepanelen hangt af van uw type meter.
Wie zonnepanelen én een terugdraaiende teller heeft, betaalt het prosumententarief . Het prosumententarief is de vergoeding die zonnepaneleneigenaars met een terugdraaiende teller sinds 2015 betalen voor het niet-gemeten gedeelte van hun gebruik van het distributienet.
Uw zonnepanelen zijn gekeurd voor eind 2020 én u hebt een
digitale meter
Sinds het Arrest van het Grondwettelijk Hof betaalt u niet langer het prosumentarief, maar worden de nettarieven aangerekend op basis van uw
werkelijke afname
.
Meer info over het Arrest Grondwettelijk Hof
Uw zonnepanelen zijn gekeurd na 2020
Zodra u de zonnepanelen aanmeldt bij
Fluvius
, zal Fluvius bij u een digitale meter plaatsen. U betaalt vanaf dan nettarieven op basis van uw werkelijke afname.
De andere onderdelen van uw factuur (energiekost en heffingen) worden bij een digitale meter ook aangerekend op basis van de werkelijke afname.